E-shop
Primární kontakty

Čtvrťáci na Gaudeamu v Brně

27.10.2018

V úterý jsme si my, studenti čtvrtého ročníku, vyjeli na výlet za hledáním vhodné vysoké školy, a to na Gaudeamus v Brně.

Z Hlavního nádraží nás čekala velice dobrodružná výprava „šalinou” na Brněnské výstaviště, kde se akce pořádala. Když jsme dorazili na místo, většina z nás se rozprchla. Obrovské místo bylo vyplněno desítkami stánků různých vysokých škol.

Blízko vchodu bylo několik počítačů s testem, jenž měl určit náš typ. Například technický, humanitní, či jiné. Největšími stánky byla Masarykova univerzita v Brně a Univerzita Karlova v Praze. Mimo jiné se na místě nacházela i velká část věnovaná studiu v zahraničí. Nechyběla tradiční Velká Británie, Austrálie, ani Kanada. Zajímavostí byla sekce čínských univerzit.

Gaudeamus byla naše možnost porozhlédnout se po existujících možnostech čekajíc na výběr. Když jsme skončili s prohlídkou, zase se většina rozprchla. Většinou někam zpět do centra na oběd. V našem případě do „bistra“ naproti nádražní budovy. Nechyběla také návštěva nedalekého náměstí s „orlojem“.

Určitě mluvím za všechny, když zmíním, že nám výlet rozšířil obzory. O univerzitách teď máme lepší přehled a známe všechny naše možnosti.

Tyto webové stránky používají cookies. V případě, že souhlasíte s jejich použitím, klikněte na tlačítko "Souhlasím" níže. Detaily, jak s Vašimi daty nakládáme, najdete na stránce Podmínky použití.