Primární kontakty

Studenti EDUCAnetu zamířili k urnám

10.5.2019

Ve dnech 7. a 9. května se naše škola zapojila do projektu Studentské volby do Europarlamentu 2019. Studenti gymnázia a střední školy si tak nanečisto vyzkoušeli, jak probíhá volební proces nebo jaké je to sedět ve volební komisi, dohlížet na správný průběh voleb a v časovém presu sčítat hlasy.

Volební účast na gymnáziu dosáhla necelých 39 %, čímž převýšila republikový průměr u skutečných evropských voleb. Ještě větší zájem však vzbudila akce u studentů IT, z nichž se k urně dostavilo celkem 45 % oprávněných voličů!
Na gymnáziu zvítězila strana STAN s regionálními partnery a TOP 09 (62,5 %). Česká pirátská strana získala 19,6 %. Třetí v pořadí byla ODS se 7,14 % hlasů.
Studenti IT oboru by si do Evropského parlamentu zvolili Českou pirátskou stranu (65 %), podstatně menší důvěru si získaly strany STAN s regionálními partnery a TOP 09, ODS a ANO, vytrollíme europarlament, které získal shodně 20 %.
Výsledky Studentských voleb za celou ČR a za jednotlivé kraje najdete zde: https://www.jsns.cz/nove/projekty/studentske_volby/evropske_2019/sv_2019_vysledky.pdf
Děkujeme všem, kteří se do voleb aktivně zapojili. Těší nás, že ani mladým lidem není demokracie jedno a mají zájem na ní participovat. Zvláštní poděkování pak patří studentům G2B, kteří si vzali na starost organizaci voleb a tento náročný úkol zvládli na 100 %.

←  Aktuality

Tyto webové stránky používají cookies. V případě, že souhlasíte s jejich použitím, klikněte na tlačítko "Souhlasím" níže. Detaily, jak s Vašimi daty nakládáme, najdete na stránce Podmínky použití.