E-shop
Primární kontakty

EDUCAnet v Národní galerii

9.10.2019

NÁRODNÍ GALERIE – ZAHRADA PROMĚN  – ZŠ 3 – 8. 10. 2019

Dnes jsme si s třeťáky užili nádherný den…. 🙂 
Vypravili jsme se ráno ze školy do Národní galerie na program ZAHRADA PROMĚN. Program se konal v Paláci Kinských na Staroměstském náměstí. Jednalo se o doprovodný program k probíhající výstavě Francouzský impresionismus: mistrovská díla ze sbírky Ordrupgaard, a my jsme tak měli možnost zažít krásný a výjimečný den.
Po příjezdu do Paláce Kinských na nás čekal ateliér, ve kterém se děti seznámily s druhy barev, přemýšlely, pozorovaly a zkoumaly, jaké jsou mezi nimi rozdíly, a také se trošičku seznámily i s jejich historií.

Pak přišla na řadu „vlastní praxe“. 🙂 Každý si vyzkoušel na své kartonové paletě kouzlit s akrylovými barvami, ze základních barev děti míchaly další barvy a jejich odstíny. Zároveň si děti zkoušely barevnou skvrnu a tah štětcem. Všem to šlo skvěle. 
Po zajímavém a obohacujícím workshopu přišla na řadu další část programu a tou byla návštěva samotné výstavy Francouzský impresionismus. Spolu s paní lektorkou z workshopu jsme si výstavu prošli a u některých obrazů jsme si povídali. (Co na obrazech vidíme, jaké „tam“ bylo asi počasí, jaké roční období, jaké pocity v nás obrazy vyvolávají…, ve které scenérii bychom chtěli být…. Také jsme u obrazů zkoumali a rozpoznávali barvy, které malíři použili….Zkoumali jsme proměny barev, zkoumali jsme, jak barvy, barevné skvrny, splynou a vytvoří dojem jiné barvy, pokud od obrazu trochu odstoupíme.

A tak jsme s dětmi měli možnost vidět na vlastní oči zblízka i z dálky nádherné obrazy takových mistrů jako je Claude Monet, Edgard Degas, Pierre Auguste Renoir, Alfred Sisley, Camille Pissarro, ale i umělců například takzvané barbizonské školy, jako byli Jean-Baptiste Camille Corot a Charles-François Daubigny. 
Při zkoumání barev vystavených obrazů jsme také zkoumali a porovnávali s nimi palety našich dětí, které byly namátkou vybrány a prožili jsme krásné chvíle překvapení a údivu, když jsme na některých „našich“ paletách objevili podobné barevné odstíny jako na nádherných obrazech, nebo podobné struktury či povedené tahy štětcem….

Po výstavě si někteří z nás na památku, nebo jako dárek pro rodiče, koupili pohlednici s některým z vystavovaných obrazů a spokojení a plní dojmů jsme se vydali na zpáteční cestu do školy. 🙂 

←  Aktuality

Tyto webové stránky používají cookies. V případě, že souhlasíte s jejich použitím, klikněte na tlačítko "Souhlasím" níže. Detaily, jak s Vašimi daty nakládáme, najdete na stránce Podmínky použití.