E-shop
Primární kontakty

Týden online výuky v deseti minutách

1.4.2020

Videovýuka může být někdy peklo. Doslova. Studenti prvního ročníku bilingvního gymnázia se minulý týden věnovali tématu pekla v  různých literárních dílech. 


Každý pracoval ze svého domova. Jinak to teď nejde. Většinou studenti pracovali ve skupinách. Ano, jde to i při online výuce! Pracovali jsme s online nástroji Google – Hangout, Classroom. Není nutné studenty přehltit spoustou různých aplikací.  Četli jsme ukázky přímo z literárních děl, žádné předžvýkané učebnicové texty nebo čítanky. Studenti své práce navzájem hodnotili a srovnávali, kromě ukázek tvořili veškerý obsah sami. I do hodiny českého jazyka se mohou funkčně zapojit studenti, kteří prakticky neumějí česky.
Co se do videa nevešlo: Studenti si sami vybrali, co budou číst. Seznámili jsme se s tím, z jakých částí se kniha skládá – co je to obálka, hřbet, impresum, k čemu je ISBN. Připravujeme se na práci s odbornými texty – při skládání poznatků z četby různých knih se učíme parafrázovat, dalším krokem bude zdrojování. 

←  Aktuality

Tyto webové stránky používají cookies. V případě, že souhlasíte s jejich použitím, klikněte na tlačítko "Souhlasím" níže. Detaily, jak s Vašimi daty nakládáme, najdete na stránce Podmínky použití.